Reference

Co říkají členové klubu
David Homolka
Živnostník

Dříve pro mě bylo nemyslitelné mluvit kdekoliv před lidmi, díky Toastmasters je to pro mě dnes zábava. Nárůst sebevědomí a zlepšení celkové úrovně mých komunikačních schopností, vnímám jako největší přínos. Zároveň jsou pro mě naše setkání místem, kde se potkávám se zajímavými lidmi a našel jsem tu i spoustu přátel.

        

Gregor Šoltis
Hudebník
Zobrať situáciu na javisku do vlastných rúk a vykorčuľovať z toho v pohode, keď sa na niečo pokazí, to som cvičil na Toastmasterských improvizovaných rečiach. Vyjadriť svoje subjektívne pocity a predísť tak hádke, to som sa naučil dávaním spätnej väzby na Toastmasterských hodnotiacich rečiach.
Jan Markel
Profesionální kouč a trenér koučů

Toastmasters mě posunuli z nervózního, nesmělého chlapíka do role sebevědomého spíkra. Dnes je mluvení na veřejnosti součástí mého podnikání. Nedokázal jsem si představit, jaký může mít členství v klubu dopad. Pravdou ale je, že mě to posunulo ve všech oblastech života. I když neprezentujete často, zažijete nárůst sebevědomí, dovolíte si víc a získáte konkurenční výhodu pro všechny oblasti, kde jde o lidi. A co víc, najdete zde přátele.

        

Jiří Kaláček
Grafický designér, ilustrátor a DTP grafik
Klubu Brněnských toastmástrů je pro mně místem k setkávání se s lidmi. Je místem, kde se učím formulovat svá stanoviska, přesně i vzletně vyjadřovat své myšlenky, a také se zbavit trémy a udržet zájem posluchačů. Je místem, které si užívám pro radost ze společně strávených chvil i pro humor, přítomný hlavně v improvizovaných vystoupeních.
Vývoj a pokrok jednotlivých členů, který mohu sledovat už více než těch pět let, co jsem členem klubu, je důkazem, že vzdělávací program funguje a přináší ovoce.
        
Juraj Melo
Programátor

Moje ročné pôsobenie v Toasmastroch ma naučilo hlavne zvyknúť si na trému a ostatné pocity, spojené s prezentovaním mojej práce pred publikom. Objavil som svoje silné a slabé stránky, a vďaka práci na nich dokážem svoje výsledky lepšie predať publiku.

Lenka Trandová
Vedoucí projektu Stavby s vůní dřeva

Klub Brněnští Toastmástři pro mě byl prostorem, kde jsem se neučila kultivovat své myšlenky a předávat je publiku. Je to ideální prosto, kde mezi přáteli můžete vyzkoušet své rétorické dovednosti a to jak v připravených řečech tak v improvizacích nebo hodnocení. Klub Vám také nabízí jedinečnou možnost vyzkoušet si organizaci spolku a zjistit tak, zda jsou Vaše silné stránky v organizování, propagaci a nebo ve vedení. Jedné, co Vás zde bude limitovat jsou Vaše obavy a Váš čas a to je věc, se kterou se dá pracovat!

Pavel Wilhelm
CEO etminstitute.com

Do Toastmástrů jsem přišel zlepšit se ve vystupování na veřejnosti, kdy jsem zažíval nejistotu při jednání s klienty nebo necítil pevnou půdu pod nohama při veřejném projevu. Od prvního setkání mě zaujala vysoká úroveň řečníků, nabitý program a přitom neformální atmosféra.

Přestože jsem se původně chtěl zlepšit v mluveném projevu, získal jsem mnohem víc – nové přátele, schopnost improvizovat i dávat zpětnou vazbu.

        

Vít Skalický
Lektor, Area director -Toastmasters

Brněnští Toastmástři pro mě představují ideální kombinaci vzdělání a zábavy. Díky propracovanému vzdělávacímu programu se neustále zlepšuji. Vše si můžu ověřit v praxi před publikem a získat kvalitní zpětnou vazbu ke svým projevům. Zároveň má klub skvělou a přátelskou atmosféru, setkání jsou často plná humoru, zábavy a zajímavých informací. V Brněnských Toastmástrech jsem členem již čtyři roky. Za tyto čtyři roky jsem se naučil neskutečně mnoho, získal jsem nové přátele a užil si spoustu zábavy.

Náš klub v číslech

Roků od založení

Proškolených řečníků

Řečí a hodnocení

Získaných cen